Borsa Haberleri

Artan Yapay Zekâ Talebi, Digital Realty Trust’a da Yarayacak

Haziran 15, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Artan Yapay Zekâ Talebi, Digital Realty Trust’a da Yarayacak

Deutsche Bank, Oracle’daki (ORCL) artan yapay zekâ talebinin Digital Realty Trust (DLR) performansı için de olumlu bir gelişme olduğunu düşünüyor. 

Analist Matt Niknam, Oracle CEO’su Safra Catz’in “patlayan yapay zekâ talebi” ve şirketin bulut hizmetlerine yönelik “daha önce görülmeyen bir ilgi” açıklamalarının, Digital Realty’ye ilişkin “iyimserliği haklı çıkardığını” düşünüyor. 

Niknam, “Zekâ yapay olabilir ama talep öyle olmayacak. Yapay zekâya yönelik müşteri talebi giderek somutlaşıyor ve fiyatlamalar ve getirilerin yüksek seyrettiği veri merkezleri için de ciddi bir talep yaratması kaçınılmaz.” yorumunu yapıyor. 

Veri merkezleri kapsamında Digital Realty’nin pazardaki en iyi oyuncu olduğunu belirten analist, şirketin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 112 dolar olarak belirlemiş. Yaklaşık 4,6% temettü ödeyen şirket, yılbaşından bu yana da 5% değer kazandı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti