Borsa Haberleri

Arm’dan Sonra SoftBank’ın Gözü Şimdi OpenAI’da

September 19, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Arm’dan Sonra SoftBank’ın Gözü Şimdi OpenAI’da

SoftBank, yılın en popüler halka arzı olan Arm’ın (ARM) listelenmesinin ardından yapay zekâ yatırımlarını artırmaya hazırlanıyor. 

İngiliz çip tasarımcısı Arm’ın halka arzının SoftBank kurucusu ve CEO’su Masayoshi Son’un milyarlarca dolarlık kasasını güçlendirmesinin ardından şirket, OpenAI’a potansiyel bir yatırım da dahil olmak üzere yapay zekâ alanında anlaşmalar peşinde.

Son’un planlarına aşina olan iki kişi, The Financial Times’a yaptıkları açıklamada Japon holdingin CEO’sunun Arm’ın halka arzını tamamladıktan sonra yapay zekâya on milyarlarca yatırım yapmak istediğini söyledi.

Microsoft (MSFT) destekli OpenAI, SoftBank’ın bu tür anlaşmalar için değerlendirdiği birkaç seçenekten biri. Bu kişiler, SoftBank’ın ChatGPT üreticisi ile geniş bir stratejik ortaklık kurmayı da düşünebileceğini söyledi.

SoftBank’ın ayrıca, ChatGPT üreticisinin rakiplerine önemli yatırımlar yapmak da dahil olmak üzere, OpenAI’a bir dizi alternatif aradığını da eklediler. Şirketin ayrıca İngiltere merkezli bir yapay zekâ çip üreticisi olan Graphcore’u satın almayı da değerlendirdiği belirtiliyor.

Arm’dan Sonra SoftBank’ın Gözü Şimdi OpenAI’da

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Financial Times