ARM Halka Arzı Sonrası Nasıl Hisse Alabilirim?

Eylül 14, 2023 • 2 dakika okuma süresi
ARM Halka Arzı Sonrası Nasıl Hisse Alabilirim?

Son zamanların en büyük halka arzlarından biri olan Arm Holdings’ten hisse almak istiyorsan, borsa listelemesi başlamadan önce limit emir verebilirsin.

Nasıl?

Arm Holdings’in halka arzı dün tamamlandı ve bugün borsanın belirlediği bir saatte işlem görmeye başlayacak. Geçmiş halka arzlardan da biliyoruz ki kimi zaman çok heyecanla beklenen arzlar borsa açılışı ile çok sert yükselebiliyor ve yatırımcıların hisseyi yakalaması pek de mümkün olmuyor.

Bu yüzden Midas kendi kullanıcılarına özel olarak Arm Holdings borsa listelemesi başlamadan önce bugün TSİ 15.30 itibarıyla hisse alım için limit emir verebilmelerine imkan tanıyor. 

Böylece Arm hisseleri borsada işlem görmeye başladığı an verdiğin limit emir eşleşirse, ilk anlardaki volatiliteden (yüksek hisse hareketinden) minimum etkilenerek işlemini gerçekleştirebilirsin. Ancak volatil (hareketli) olmasından dolayı emrinin gerçekleşme garantisi olmadığını bilmeni isteriz.

Ne Yapmalısın?

1. Keşfet sayfasına gel ve arama butonuna “ARM” yaz. (TSİ 15.30 itibarıyla)

ARM Halka Arzı Sonrası Nasıl Hisse Alabilirim?

2. Almak istediğin adet ve fiyat bilgilerini limit emir ekranına gir.

ARM Halka Arzı Sonrası Nasıl Hisse Alabilirim?

3. ARM işlem görmeye başladığında, verdiğin limit fiyat eşleşirse emrin gerçekleşir.
4. Unutma! Fiyatın volatil (hareketli) olabileceğini ve bu yüzden emrinin gerçekleşme garantisi olmadığını tekrar hatırlatmak isteriz.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Yatırım hizmet ve faaliyetleri, Midas Menkul Değerler A.Ş. tarafından, Midas mobil uygulaması aracılığıyla sunulmaktadır. Amerikan borsalarında gerçekleşen halka arzlara şirketimiz üzerinden katılım sağlanamamaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Hisseler hakkındaki bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan şirketimiz sorumlu değildir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti