Borsa Haberleri

Arkhouse ve Brigade, Macy’s Teklifini 6,6 Milyar Dolara Yükseltti

Mart 4, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Arkhouse ve Brigade, Macy’s Teklifini 6,6 Milyar Dolara Yükseltti

Gayrimenkul odaklı yatırım şirketi Arkhouse Managament, Brigade Capital ile birlikte perakende şirketi Macy’s (M) için sundukları satın alma teklifini yükselttiklerini açıkladı. 

İkili, şimdi hâlihazırda sahip olmadıkları Macy’s hisseleri için hisse başına 24 dolar teklif ediyor. Bu da önceki teklif olan 21 dolara göre 14%’lük bir artışa işaret ederken, yeni teklif Macy’s’in cuma günkü kapanışına göre 33%’lük bir primle şirket değerini 6,6 milyar dolara taşıdı. 

Arkhouse tarafından yapılan açıklamada, “Şirketin önemli bir prim karşılığında satılması yoluyla cazip bir alternatif çözüm sunuyoruz. Bu, Macy’s hissedarlarına önemli bir değer ve likidite sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı. 

Macy’s tarafından yapılan ayrı bir açıklamada ise “Macy’s Yönetim Kurulu, son teklifi dikkatle inceleyecek ve değerlendirecektir.” denildi. 

İki yatırım şirketi, geçen yıl aralık ayında Macy’s’in sahip olmadıkları hisselerini hisse başına 21 dolara satın almak için bir teklif sunmuştu. Ancak bu teklif, anlaşmanın finansmanı ve değerlemesine ilişkin endişeler nedeniyle Macy’s tarafından reddedilmişti.

Diğer eski büyük mağaza işletmecileri gibi, Macy’s de daha genç, çevrimiçi rakipleriyle rekabet etmekte zorlanıyor. Şirket, geçtiğimiz hafta açıkladığı bilançosunda yapısal değişikliklere giderek bazı mağazalarını kapatacağını, farklı markalar altında yeni mağazalar açmayı planladığını söylemişti. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters