Borsa Haberleri

Arkhouse ve Bridge Capital Macy’s Teklifini Yükseltti

Arkhouse ve Bridge Capital Macy’s Teklifini Yükseltti
Google News Icon Takip Et

Arkhouse Management ve Brigade Capital Management, ABD’li perakendeci Macy’s (M) için sundukları satın alma teklifini 6,9 milyar dolara taşıdı. 

The Wall Street Journal’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre ikilinin sunduğu hisse başına 24,80 dolarlık güncel teklif, görüşmelerin ilk başladığı aralık ayına göre 43%’lük bir primi temsil ediyor. 

Macy’s, nisan ayında Arkhouse Management ile yaklaşık iki ay süren vekalet yarışını, aktivist yatırımcının iki adayı olan Richard Clark ve Richard Markee’yi yönetim kuruluna ekleyerek sonlandırmıştı.

Perakendeci daha sonra Arkhouse ve Brigade Capital ile revize edilmiş satın alma teklifi üzerinde görüştüğünü açıklamıştı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters