Borsa Haberleri

ARK Geleceğin Teknolojileri Raporu: Yapay Zeka ve Daha Fazlası

February 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
ARK Geleceğin Teknolojileri Raporu: Yapay Zeka ve Daha Fazlası

Cathie Wood ve Ark Invest yapay zekanın geleceği konusunda iyimser.

● Wood ve ekibine göre piyasa katılımcıları, “bu teknolojik çağı tanımlama” kabiliyeti olan bu beş inovatif teknolojiye göz atmalı. Bu teknoljilerin tam merkezinde robot teknolojileri, genel blok zincirler ve enerji depolama segmentlerini içeren yapay zeka var.

● ARK, bu teknolojilerin bir bütün olarak düşünüldüğünde küresel ekonomik büyümeyi dahi hızlandırabileceğini düşünüyor.

● Wood’un açıklamaları ise şöyle: “Uzun zamandır yapay zeka üzerinde çalışıyoruz ve bence gördüğümüz şeylerden bazıları yapay zekanın her sektör, her endüstri ve her şirket üzerinde oluşturacağı büyük etkiye dair bir önizleme sunuyor.”

● C3.ai (AI)’ın yanı sıra uzay alanındaki ilerlemeler için teknoloji omurgasını sağlayan Nvidia (NVDA) ve Ambarella (AMBA) gibi şirketler potansiyel yapay zeka hisseleri arasında.

● Ayrıca Microsoft (MSFT), Alphabet (GOOGL), Apple (AAPL) ve IBM (IBM) şirketleri de yoğunluğunu yapay zekaya vermiş durumda.

● 2023 için Wood ve ekibinin odaklandığı diğer büyük fikirlerden bazıları şunlar: dijital tüketiciler, dijital cüzdanlar, Bitcoin, akıllı sözleşme ağları, hassas tedaviler, elektrikli araçlar, otonom paylaşımlı yolculuk ve yörüngesel uzay havacılık.

ARK Geleceğin Teknolojileri Raporu: Yapay Zeka ve Daha Fazlası

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha