Al Sinyali Veren Hisseler

Argus, Meta Hissesini “AL” Notuna Yükseltti

April 5, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Argus, Meta Hissesini “AL” Notuna Yükseltti

Argus, Meta Platforms (META) hissesinin “TUT” notunu “AL” seviyesine ve hedef fiyatı da 270 dolara yükseltti. 

Argus analisti Joseph Bonner, Meta’nın CEO Mark Zuckerberg’ün tanımıyla “verimlilik yılı” olarak adlandırdığı 2023’te şimdiye kadar diğer teknoloji şirketleri arasında en çok maliyet azaltan şirket olduğunu belirtti. 

Bonner’a göre; maliyeti azaltmak makroekonomik belirsizlikleri, dijital reklamlardaki yavaşlamayı ve Apple’ın reklam izleme politikasının etkisini yansıtan Meta’nın gelir problemlerini çözmede pek etkili olmayacak.

Bonner, “Ancak maliyetleri azaltmak şirketin tedbirli davrandığını gösteriyor. Bu da kârlılığı artırabilir, böylece şirket piyasaya istediği şeyi verecektir” diyor.  

Argus, Meta Hissesini “AL” Notuna Yükseltti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: The Fly