Borsa Haberleri

Arcline, 1,8 Milyar Dolarlık bir Anlaşmayla Kaman’ı Satın Alacak

January 19, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Arcline, 1,8 Milyar Dolarlık bir Anlaşmayla Kaman’ı Satın Alacak

Havacılık ve uzay parçaları üreticisi Kaman (KAMN), Arcline Yatırım Yönetimi tarafından yaklaşık 1,8 milyar dolar değerinde tamamı nakit bir anlaşmayla özel bir şirket olarak satın alınacağını açıkladı. 

Müşterileri arasında ABD ordusu ve uçak üreticisi Boeing’in (BA) de yer aldığı Kaman hisseleri, güçlü bir ralli yaparak 100%’ün üzerinde yükseldi. 

Yılın ilk yarısında tamamlanması beklenen anlaşma şartlarına göre Kaman hissedarları hisse başına 46 dolar nakit alacak, bu da hissenin son kapanışına göre 105%’lik bir prim anlamına geliyor. 

Arcline, 1,8 Milyar Dolarlık bir Anlaşmayla Kaman’ı Satın Alacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters