Borsa Haberleri

Arçelik, Whirlpool’un İngiltere’deki Fabrikasını Kapatacak

Arçelik, Whirlpool’un İngiltere’deki Fabrikasını Kapatacak
Google News Icon Takip Et

ABD’li beyaz eşya üreticisi Whirlpool’un (WHR) Avrupa’daki faaliyetlerini satın alan Arçelik (ARCLK), şirketin İngiltere’deki kurucu fabrikasını kapatacağını ve 150 kişinin işten çıkarılacağını açıkladı.

Yapılan açıklamada fabrikanın “verimsilik” nedeniyle kapatılmasına karar verildiği ifade edildi.

Yıl Sonuna Kadar Kapatılması Hedefleniyor

Arçelik yaptığı açıklamada, fabrikanın kapatılması kapsamında ilk aşamada, ilgili ülke düzenlemesine göre zorunlu olan çalışan görüşmelerine başlandığını bildirerek “Kapanış sürecinin yılsonuna kadar tamamlanması hedeflenmektedir” dedi.

Açıklamaya göre söz konusu tesisin kapatılmasının konsolide seviyede ciro kaybına neden olmasının beklenmediği, kapanış nedeniyle gelebilecek tek seferlik giderlerin ise netleşmesiyle birlikte kamuya açıklanacak finansal tablolara yansıtılacağı ifade edildi.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP