Borsa Haberleri

Araştırma: Nvidia Bilanço Beklentileri Nasıl?

February 22, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Araştırma: Nvidia Bilanço Beklentileri Nasıl?

Nvidia (NVDA) 4. çeyrek bilançosunu bugün piyasa kapanışı sonrasında açıklamayı planlıyor.

● Konsensüs hisse başına kazanç tahmini 0,80 dolar (yıl bazında -39,4%) iken konsensüs gelir tahmini 6,02 milyar dolar (yıl bazında -21,2%).

● Son 3 ay içinde hisse başına kâr tahminlerinde 2 kez yukarı yönlü, 3 kez aşağı yönlü revizyon yapıldı. Gelir tahminlerinde ise 4 kez yukarı yönlü, 3 kez aşağı yönlü revizyon gerçekleştirildi.

● Yapay zekaya yönelik ilginin artması, bilanço öncesinde Bank of America tarafından 2023’te şirket için olumlu bir katalizör olarak gösterildi.

● Ancak Wells Fargo, büyük teknoloji şirketlerinin azalan sermaye harcamalarının, çip şirketi için olumsuz bir faktör olabileceği konusunda müşterilerini uyardı.

● Bunun yanı sıra BMO Capital Markets, üretimsel yapay zekada uzun vadede “milyarlarca dolarlık bir fırsat” doğduğunu görmesine rağmen özellikle 2023’ün ilk yarısı için Nvidia’nın veri merkezi iş kolu için zeminin gün geçtikçe zayıfladığına dikkat çekti.

● Oyun segmenti envanterindeki yeniden dengelenme çalışmalarının büyük olasılıkla tamamlandığını ve güçlü talep nedeniyle H100 sevkiyatlarının en kısa sürede başlamasının beklendiğini düşünen Stifel ise Nvidia’nın nisan çeyreği öngörüleri konusunda daha pozitif bir duruş sergiliyor. Yine de ilk çeyrek sonrasındaki görünürlük büyük olasılıkla, hiper ölçekli müşterilerin sermaye gideri tahsisini yeniden değerlendirmesiyle sınırlı olacak.

● Son 2 yılda NVDA, hisse başına kâr tahminlerini 75% ve gelir tahminlerini 88% aştı.

Araştırma: Nvidia Bilanço Beklentileri Nasıl?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha