Borsa Haberleri

Apple’ın Tasarruf Hesabı 10 Milyar Doları Aştı

Ağustos 3, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Apple’ın Tasarruf Hesabı 10 Milyar Doları Aştı

Teknoloji devi Apple’ın (AAPL) nisan ayında Goldman Sachs (GS) ortaklığıyla müşterilere sunduğu yüksek getirili tasarruf hesabı, 10 milyar doların üzerinde mevduata ulaştı. 

Goldman tarafından sunulan tasarruf hesabı, Apple Card kredi kartı sahiplerinin faiz kazanırken ödüllerini saklamalarına olanak tanıyor. Hesabın yıllık getirisi 4,15% seviyesinde.

Kullanıcılar, bağlantılı banka hesapları veya şirketin eşler arası (peer-to-peer) teklifi olan Apple Cash bakiyeleri aracılığıyla hesaplarına para yatırabiliyor.

💸 Finansa da el atıyor: Apple, finansal hizmetler alanında yavaş yavaş ilerleme kaydediyor. Goldman ortaklığıyla sunduğu Apple Card ve tasarruf hesabının yanı sıra, şirketin müşterilerin taksitli alışveriş yapmalarına olanak tanıyan “şimdi al sonra öde” uygulaması da giderek büyüyor. 

Teknoloji devi ayrıca popülerliği giderek artan Apple Pay hizmetini de genişletiyor ve müşterilerine, Apple Cash aracılığıyla başka hesaplara para gönderme imkânı sunuyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MarketWatch