Borsa Haberleri

Apple’ın Milyar Dolarlık Gizli Sağlık Projesinde Gelişme!

February 23, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Apple’ın Milyar Dolarlık Gizli Sağlık Projesinde Gelişme!

Bloomberg’in çarşamba günü yaptığı haberde, teknoloji devi Apple (AAPL)’ın sürekli kan şekeri izleme sistemi geliştirmeye yönelik gizli bir projede önemli ilerlemeler kaydettiğinin bildirilmesinin ardından bu alanda pazar lideri olan DexCom (DXCM) ve Abbott Laboratories (ABT) hisseleri günü düşüşle tamamladı.

● Apple, E5 olarak bilinen ve geçmişi Steve Jobs dönemine kadar uzanan bu proje sayesinde önünde sonunda kan şekeri izleme pazarına girebileceğine inanıyor.

● Apple (AAPL), deriyi delmeye gerek kalmadan kan şekerini ölçmeyi amaçlıyor. Şirket bu sistemi Apple Watch’a entegre etmeyi başarabilirse, dünyadaki milyonlarca diyabet hastası için olmazsa olmaz bir cihaz tasarlamış olacak.

● Yaklaşık olarak her 10 Amerikalıdan biri şeker hastası ve kan şekerini ölçmek için genellikle parmağını delerek test yapıyor ya da yeni geliştirilen sürekli kan şekeri izleme (CGM) cihazları kullanıyor.

● Bununla birlikte DexCom (DXCM), Abbott (ABT) ve Senseonics Holdings (SENS) gibi şirketler tarafından pazarlanan CGM cihazlarının birkaç haftada bir değiştirilmesi gerekiyor.

Apple’ın Milyar Dolarlık Gizli Sağlık Projesinde Gelişme!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha