Borsa Haberleri

Apple’ın Kazanç Tahminleri Bilanço Öncesi Düşürüldü!

January 25, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Apple’ın Kazanç Tahminleri Bilanço Öncesi Düşürüldü!

Deutsche Bank, Apple (AAPL)’ın 1. çeyrek bilanço açıklaması öncesinde iPhone üreticisine ilişkin 2023 kazanç tahminlerini biraz daha düşürdü.

2023 yılına ait talep varsayımlarını hafifleten kurum, Apple için daha önce yapılan 6,50 dolar seviyesindeki hisse başı kazanç tahminlerini 6,30 dolara çekti. Cari konsensüs tahmini ise 6,33 dolar.

Deutsche Bank 2. çeyrek için 90 bin dolar kazanç üzerinden 1,42 dolarlık hisse başı kazanç öngörüyor. Daha önceki tahmini ise 95 bin dolar kazanç ve 1,47 dolar hisse başı kazanç seviyesindeydi. Apple için belirlenen 170 dolarlık fiyat hedefi de 160 dolara düşürüldü.

Makro belirsizlik ortamında Apple (AAPL)’ın 2. çeyrek için kazanç öngörüsü yapması beklenmiyor. Aksine analistler, iPhone satışlarını düşüren temkinli tüketici harcamalarının sürmesi nedeniyle gelir artışının daha da yavaşlayacağı konusunda uyarıyor.

Apple’ın Kazanç Tahminleri Bilanço Öncesi Düşürüldü!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha