Apple Haberleri

Apple’ın iMessage’ı ve Microsoft’un Bing’i AB Kurallarından Muaf Olacak

Şubat 13, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Apple’ın iMessage’ı ve Microsoft’un Bing’i AB Kurallarından Muaf Olacak

Avrupa Birliği antitröst düzenleyicileri, Apple’ın (AAPL) iMessage’ı ve Microsoft’un (MSFT) Bing arama motorunun yeni AB teknoloji kurallarından muaf tutulacağını açıkladı.

AB’nin yeni Dijital Piyasalar Yasası üç hafta içinde yürürlüğe girecek. Yasanın gereklilikleri arasında Microsoft, Apple, Alphabet’in (GOOGL) Google’ı, Amazon (AMZN), Meta Platforms (META) ve ByteDance’ın platformlarında üçüncü taraf uygulamalara veya uygulama mağazalarına izin vermeleri ve kullanıcıların varsayılan uygulamalardan rakip uygulamalara geçişini kolaylaştırmaları yer alıyor.

Ayrıca yeni yasa gereğince şirketlerin kendi hizmetlerine ayrıcalık göstermesi de yasaklandı. 

Avrupa Komisyonu beş aylık bir soruşturmanın ardından iMessage, Bing, Edge ve Microsoft Advertising’in “eşik bekçisi hizmetleri olarak nitelendirilemeyeceğini” tespit etti.

Komisyon, Apple’ın App Store, iOS işletim sistemi ve Safari tarayıcısının yanı sıra Microsoft’un Linkedin sosyal ağı ve Windows işletim sisteminin de eşik bekçisi olarak sınıflandırılmaya devam edeceğini söyledi.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti