Borsa Haberleri

Apple’ın Hedef Fiyatı Yükseltildi: Talepte Artış Görülüyor

March 9, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Apple’ın Hedef Fiyatı Yükseltildi: Talepte Artış Görülüyor

Apple (AAPL)’ın Çin’de “pozitif” bir ivme yakaladığı ve iPhone talebinde artış gördüklerini ifade eden bazı analist yorumlarının ardından teknoloji devinin hisseleri dün açılış öncesi işlemlerde yükseliş kaydetti.

● Wedbush Securities analisti Dan Ives bir yatırımcı bilgilendirme yazısında; “Ocak-şubat ayları ve mart başlarındaki ilk göstergeler, Apple (APPL) için küresel olarak iPhone talebinde istikrar olduğunu gösteriyor. Bu durum, Çin’deki Sıfır-Covid uygulamaları nedeniyle arzın kısıtlı olduğu aralık çeyreğinde gördüklerimizle tam bir tezat oluşturuyor.” ifadelerine yer verdi.

● Analist, Apple (APPL)’ın 12 aylık ortalama fiyat hedefini 180 dolardan 190 dolara yükseltti.

● İleriye dönük değerlendirmeler yapan Ives, Apple (APPL)’ın önümüzdeki birkaç ay içinde “kayda değer” nitelikte bir dizi yeni duyuru yapmasının olası olduğunu da sözlerine ekledi. Geniş kitlelerin beklediği karma gerçeklik kulaklığının satışa sunulması, bir donanım abonelik planının açıklanması, hizmet paketi seçeneklerinin çeşitlendirilmesi ve yeni Mac bilgisayarların piyasaya sürülmesi bunlardan bazıları.

● Aynı düşüncede olan Cleveland Research analisti Ben Bollin ise, iPhone talebinin bu çeyrekte “beklenenden daha güçlü” göründüğünü kaydetti.

Apple’ın Hedef Fiyatı Yükseltildi: Talepte Artış Görülüyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha