Borsa Haberleri

Apple’ın Fransa’daki Çalışanlarından Grev Çağrısı

September 20, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Apple’ın Fransa’daki Çalışanlarından Grev Çağrısı

Apple’ın (AAPL) Fransa mağazalarındaki sendikalar, daha iyi ücret ve çalışma koşulları talebiyle iPhone 15 lansmanı öncesinde ülkede cuma ve cumartesi günleri grev çağrısında bulundu.

CGT Apple Retail’ın eskiden Twitter olarak bilinen sosyal medya platformu X üzerinden yapılan açıklamada, “Tamamen meşru taleplerimizi ve endişelerimizi görmezden gelmeye karar veren yönetime karşı Apple Retail Fransa’nın dört sendikası 22 ve 23 Eylül tarihlerinde grev çağrısında bulunuyor.” ifadeleri kullanıldı.

Sendikalar ayrıca işçileri cuma sabahı Apple’ın Paris’teki amiral gemisi mağazalarından birinin yanında bulunan Paris Opera Garnier’de protesto yapmaya çağırdı.

CGT Apple Retail sendikası üyesi Karine Chouchane, Fransız Liberation gazetesine verdiği demeçte Apple’ın Fransa çalışanlarının şirketin ülkedeki mağazalarının dörtte üçünde eylem yapabileceğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta Apple, Fransız hükümetinin radyasyona maruz kalma sınırlarının ihlal edildiğini tespit ettiğini söylediği testlerin ardından iPhone 12 telefonlarının satışını askıya alma kararıyla sarsılmıştı.

Cuma günü Apple, radyasyon seviyeleriyle ilgili anlaşmazlığı çözmek için Fransa’daki iPhone 12’lerin yazılımını güncelleme sözü verdi ancak diğer Avrupa ülkelerindeki endişeler, başka yerlerde de benzer önlemler almak zorunda kalabileceğinin sinyalini verdi.

Apple’ın Fransa’daki Çalışanlarından Grev Çağrısı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Atom Finance