Borsa Haberleri

Apple’ın Elektrikli Aracı için Tarih Belli Oldu!

December 7, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Apple’ın Elektrikli Aracı için Tarih Belli Oldu!

Apple’ın (AAPL) otonom aracını piyasaya sürmesi için bekleme süresi ileri bir tarihe ertelendi: 2026!

● Kaynaklara göre Apple, direksiyonsuz ve pedalsız bir elektrikli araba üretmekten vazgeçerek daha az iddialı (ama yinede otoyolda tam otonom yetenekler sunan) bir tasarıma odaklanmış gözüküyor. Aracın liste fiyatının 100 bin dolardan düşük olması bekleniyor.

● Uzun yıllardır devam eden ve birkaç dramatik yöne kayan Apple’ın Titan Projesi, şirketin otomobil endüstrisini kökünden değiştirebileceğini düşündüğü güçlü bir bütünleşik bilgisayar sisteminden oluşuyor.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● iCar olarak adlandırılan aracın dış görünümüyle ilgili olarak, Apple’ın (AAPL) ön prototip aşamasında olduğu düşünülen tasarım için henüz net bir karar vermediği belirtiliyor.

● Belirlenen son zaman planına göre, araç tasarımının 2023’te tamamlanması, özelliklerinin ise 2024’ün sonuna kadar ortaya çıkması öngörülüyor. Aracın kapsamlı testleri 2025’te, lansmanı ise 2026’da yapılacak.

Apple’ın Elektrikli Aracı için Tarih Belli Oldu!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha