Borsa Haberleri

Apple’ın Büyüme Hızı Geride Kaldı

Şubat 16, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Apple’ın Büyüme Hızı Geride Kaldı

Şirketlerden bilançolar gelmeye devam ederken S&P 500’de ağırlığı oldukça yüksek olan teknoloji hisselerinin performansı yatırımcılar için yön belirleyici olabiliyor.

Apple'ın Büyüme Hızı Geride Kaldı

Son açıklanan bilançolara göre Meta Platforms (META), Microsoft (MSFT), Amazon (AMZN) ve Alphabet (GOOGL) gibi şirketler yapay zeka trendinin de etkisiyle bulut kazançlarında yüksek getiriler elde ederek en yüksek büyümeyi gösteriyor. Özellikle reklam gelirlerinin de etkisiyle Meta’nın bu yıl 24,7% gelir büyümesi kaydettiği belirtilebilir.

Diğer yandan Çin ekonomisine ilişkin endişeler ve güçlü rekabet dolayısıyla pazardan pay kaybetme riskleri ile Tesla (TSLA) ve Apple (AAPL) ise sırasıyla yıllık 3,5% ve 2,1% ile en yavaş büyümeyi yaşıyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti