Apple Haberleri

Apple’ın Bilgisayar Teslimatları 20% Arttı

Apple’ın Bilgisayar Teslimatları 20% Arttı
Google News Icon Takip Et

Teknoloji devi Apple’ın (AAPL) kişisel bilgisayar teslimatları ikinci çeyrekte 20,8%’lik bir artış kaydederek küresel masaüstü bilgisayar üreticileri arasında en büyük büyümeye işaret etti. 

Son dönemlerde tarihi düşüşlerle karşı karşıya kalan masaüstü bilgisayar endüstrisi, art arda iki çeyrek büyüme ile yeniden hareketlendi.

IDC’nin dün yayınlanan son raporuna göre, küresel masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar teslimatları ikinci çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre 3% arttı. Counterpoint Research, IDC’ye paralel olarak küresel masaüstü bilgisayar pazarının “erken toparlanma işaretleri” vermeye başladığını söyledi.

Apple’ın masaüstü bilgisayar teslimatlarındaki bu artış, şirketin son dönemde karşılaştığı zorluklar göz önüne alındığında özellikle dikkat çekici bir durum. Geçen yıl Apple, 2023’ün ilk çeyreğinde küresel masaüstü teslimatlarındaki 29%’luk düşüşten en çok etkilenen isim olmuş ve şirketin MacBook teslimatları 40,5% azalmıştı.

İkinci çeyrekte Apple’ın yanı sıra Acer, 14% artışla Apple’dan sonra en büyük teslimatı kaydeden bilgisayar üreticisi oldu. Ancak teslimatlardaki genel büyümeye rağmen, Dell Technologies (DELL) teslimatları bu dönemde 2,4% geriledi ve büyük şirketler arasında düşüş yaşayan tek isim oldu. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Benzinga