Apple Haberleri

Apple’ın Asya Fethi Sürüyor: Malezya’da İlk Mağazasını Açacak

May 29, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Apple’ın Asya Fethi Sürüyor: Malezya’da İlk Mağazasını Açacak

ABD’li teknoloji devi Apple (AAPL), Malezya’daki ilk mağazasını önümüzdeki ay açmayı planladığını belirterek Çin’in ötesinde Asya bölgesine yönelik daha büyük bir atılıma işaret etti. 

Söz konusu mağaza, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’daki The Exchange TRX alışveriş merkezinde yer alacak. Apple, mağazanın 22 Haziran’da hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

Malezya’da mağaza açma hamlesi, Apple’ın başta Huawei olmak üzere yerel oyuncuların artan rekabeti nedeniyle son zamanlarda zorlandığı Çin dışındaki Asya satışlarını genişletme çabasının altını çiziyor.

Geçtiğimiz yıl Apple, iPhone için önemli bir üretim merkezi olarak hizmet veren ve Cupertino devinin gelecekte büyük bir satış faktörü olacağını umduğu bir pazar olan Hindistan’da ilk mağazalarını açmıştı. Ayrıca Apple’ın hâlihazırda Singapur ve Tayland da dahil olmak üzere Asya’nın başka yerlerinde de mağazaları bulunuyor.

Apple, Güneydoğu Asya’nın büyük bölümünde Xiaomi (XIACY) ve Oppo gibi Çinli firmaların yanı sıra en büyük rakibi Samsung ile de rekabet içinde.

Apple’ın Asya Fethi Sürüyor: Malezya’da İlk Mağazasını Açacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC