Apple Haberleri

Apple’dan Yapay Zekâ Destekli Kod Aracı 

Şubat 16, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Apple’dan Yapay Zekâ Destekli Kod Aracı 

Apple (AAPL), yazılım kodu satırlarını tamamlamak için bir yapay zekâ aracı sunmayı planlıyor.

Bloomberg’ün haberine göre söz konusu araç, bir geliştirici tarafından yazılan kodun ilk bölümlerine dayanarak kod satırlarını ve bloklarını tamamlayabilen Microsoft’un (MSFT) Copilot’una benzer olacak. 

Apple bu özelliği Xcode yazılımına bu yılın başlarında dahil etmeye hazırlanıyor. Apple, Xcode’u yazılım geliştiricilerine ücretsiz olarak sunuyor ancak uygulama mağazalarına uygulama göndermek için yıllık 99 dolar ücret alıyor.

Bloomberg, Apple’ın ürünlerinde Apple Music çalma listelerini ve iş sunum yazılımında slayt destelerini otomatik olarak oluşturma becerisi gibi başka yapay zekâ özellikleri planladığını da belirtti. 

Ayrıca Apple’ın cihazlarındaki “Spotlight” arama özelliğinin yeni bir versiyonunun, uygulamaların belirli özelliklerini kontrol etmek için uygulamaların daha derinlerine inebileceği de vurgulandı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti