Borsa Haberleri

Apple’dan Uydu Teknolojilerine Büyük Yatırım!

Kasım 11, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Apple’dan Uydu Teknolojilerine Büyük Yatırım!

Perşembe günü bir açıklama yapan Apple (AAPL), yeni acil durum uydu mesajlaşması işlevini hayata geçirmek için ABD merkezli şirketlere 450 milyon dolarlık harcama yapacağını bildirdi.

●    Apple’ın açıklamasına göre bu paranın büyük çoğunluğu, bu işlevselliği sağlayacak uyduları işleten Louisiana merkezli bir şirket olan Globalstar’a gidecek.

●    Şirketin özsermaye hissedarı olmak istemeyen Apple, ekipman ve hizmet operasyonları için şirkete gerekli miktarda yatırım yapmayı taahhüt ediyor. Ayrıca, uydular ve yer istasyonlarının Apple tarafından tasarlanan yeni bir antenle donatılması için fon ayrılacak.

●    Apple, Uydu Üzerinden Acil SOS işlevini yeni iPhone 14 modellerinin öne çıkan özelliği olarak eylül ayında duyurmuştu.

●    Kullanıcılar, örneğin kamp yaparken hücresel ağın çekmediği uzak bir alanda bulunduklarında, telefonlarını gökyüzüne doğru tutarak ve alçak yörüngede bulunan 24 Globalstar uydusundan birine bağlanarak acil durum hizmetleriyle iletişim kurabilecek.

●    Bu işlev iki yıl süreyle ücretsiz olarak sunulacak olmakla birlikte; Apple, sonrası için ücretlendirme ihtimaline açık kapı bıraktı.

● Hizmet tam anlamıyla otomatik değil ve çağrı merkezi çalışanları tarafından yönlendirilecek. Apple, hizmet kapsamında 300 Globalstar çalışanının yer alacağını duyurdu.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti