Borsa Haberleri

Apple’dan Uyarı: iPhone 14 Üretim Hacmi Azaltılıyor

November 7, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Apple’dan Uyarı: iPhone 14 Üretim Hacmi Azaltılıyor

Apple (AAPL) pazar günü yaptığı açıklamada, Çin’in Zhengzhou şehrinde bulunan ana iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max montaj tesisindeki Covid-19 kısıtlamaları nedeniyle iPhone 14 üretim hacmini geçici olarak azalttıklarını duyurdu.

Apple’dan yapılan açıklamaya göre, Foxconn tarafından işletilen fabrika “oldukça düşük kapasiteyle” çalışıyor. Şirket, daha az ürün sevkiyatı yapılmasının ve müşterilerin sipariş ettikleri cihazları daha uzun süre beklemesinin olası olduğu konusunda uyardı.

Apple’ın uyarısı, taleplerin karşılanmasında yaşanan sıkıntılar nedeniyle aralık çeyreğinde daha az iPhone satışının gerçekleşme olasılığını gündeme getirdi. Aralık çeyreğinde büyümede yavaşlama olacağının sinyalleri geçen ay yapılan açıklamada da verilmişti.

JPMorgan analisti Samik Chatterjee pazar günü yaptığı açıklamada, Apple’ın web sitesinden sipariş edilen iPhone 14 Pro’ların teslim süresinin mevcut durumda 31 günü bulduğunu belirtti. Bu süre, daha ucuz olan iPhone modellerinin ortalama 2 günlük teslimat süresinden çok daha uzun.

Apple’dan Uyarı: iPhone 14 Üretim Hacmi Azaltılıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC