Borsa Haberleri

Apple’dan İlk Yapay Zeka Adımı Geldi!

March 28, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Apple’dan İlk Yapay Zeka Adımı Geldi!

Apple yapay zeka tabanlı bir video sıkıştırma girişimini satın aldı. 💾

● Teknoloji devi, videoları sıkıştırmak için yapay zeka algoritmaları geliştiren WaveOne’ı sessiz sedasız satın aldı.

● Apple (AAPL) bu satın alma işlemini henüz teyit etmemiş olsa da, WaveOne web sitesinin ocak ayında kapatılması ve birkaç eski çalışanın Apple makine öğrenimi gruplarında çalışmaya başlaması bize bir şeyler anlatıyor.

● Yine eski çalışanlardan biri, geçen ay bir LinkedIn gönderisinde satışı kutlamıştı.

● WaveOne’ın “içeriğin yapısını ve içerdiklerini anlayan” bilinçli video sıkıştırma ve açma algoritması, video karesinin “anlaşılmasına” ve belirli öğelerin önceliklendirilmesine olanak sağlıyor.

● Bu teknoloji Apple (AAPL)’ın, video akışlarını daha etkin hale getirmesine ve gelecekte daha geniş kullanım alanlarında uygulamasına yardımcı olabilir.

Apple’dan İlk Yapay Zeka Adımı Geldi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: TechCrunch