Borsa Haberleri

Apple’dan Giyilebilir Teknolojiye Yönelik İddialı Adımlar

Apple’dan Giyilebilir Teknolojiye Yönelik İddialı Adımlar
Google News Icon Takip Et

Apple (AAPL), en önemli iş alanlarından biri olan giyilebilir teknoloji segmentini genişletmek için birçok farklı fikir konusunda çalışmalar yürütüyor. 

Bunlardan bir tanesi; Apple Watch’un kullanıcı sağlığını takip edebilme özelliğine sahip parmağınıza takabileceğiniz akıllı bir yüzük. Bir diğeri ise rakibi Meta Platforms (META) ve Amazon (AMZN)’un yeni ürünlerine benzer bir akıllı gözlük. 

Her iki fikir de Apple için hâlihazırda sağlam bir iş alanı haline gelen giyilebilir cihazlar alanını destekleyecek fikirler olarak yorumlanabilir. Çünkü şirketin Apple Watch ve AirPods’u içeren segmenti günümüzde şirket gelirinin 10%’unu oluşturuyor; bu oran on yıl önce 5%’in altındaydı.

Giyilebilir cihazlar, şirketin yeni müşterilere ulaşmasına, büyümeyi artırmasına ve insanları Apple ekosistemine hâlihazırda olduğundan daha fazla bağlı tutmasına yardımcı olabilir nitelikte. Apple’ın bu kategoriyi bu yıl Vision Pro başlığının piyasaya sürülmesinin ötesinde daha da genişletmek istediği açıkça görülüyor. 

Bloomberg’ün konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre; akıllı yüzük henüz fikir aşamasında, şirketten böyle bir ürün geliştirildiğinde dair resmi bir açıklama yok. Akıllı gözlük ise Apple’ın donanım mühendisliği bölümünde henüz “teknoloji araştırması” olarak bilinen bir keşif aşamasında. Kaynaklara göre şirket ayrıca AirPod’lara kamera eklemek adına yeni fikirler de araştırıyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg