Apple Haberleri

Apple’dan App Store Hamlesi: Yeni Ücretler ve Kısıtlamalar Gelecek

Apple’dan App Store Hamlesi: Yeni Ücretler ve Kısıtlamalar Gelecek
Google News Icon Takip Et

Apple (AAPL), uygulama pazar yeri App Store dışında iPhone’lara üçüncü taraf yazılım indirmelerinin başlamasının ardından yeni ücretler ve kısıtlamalar getirmeyi planlıyor. 

The Wall Street Journal’ın söz konusu haberi, Avrupa Birliği’nin büyük teknoloji şirketlerinin pazar nüfuzunu hedeflemek ve kullanıcıların rakip hizmetler arasında geçişini kolaylaştırmak için Dijital Piyasalar Yasasını (DMA) yürürlüğe koymasından aylar sonra geldi.

Tüm büyük teknoloji şirketlerinin 7 Mart’a kadar söz konusu yasaya uyması gerekiyor. Bu yasanın bir örneği olarak Spotify (SPOT), kullanıcılarına artık uygulama içinde ücretli sesli kitaplar gibi hizmetler sunabilecek. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters