Borsa Haberleri

Apple’da Insider Satış Dalgası

Apple’da Insider Satış Dalgası
Google News Icon Takip Et

Aralarında CEP Tim Cook’un da bulunduğu çok sayıda Apple (AAPL) üst düyze yöneticisi insider satışı yapıyor.

👀 İyi ama nedir bu insider satışı? Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) hisselerini satmasına “insider” satışı adı verilir. 

62 yaşındaki Cook, 41 milyon dolardan fazla değerde hisse satmak için başvuruda bulundu. Bloomberg’e göre, on yıldan uzun bir süredir Apple’ın başında olan Cook, hâlâ şirkette yaklaşık 3,28 milyon hisseye sahip.

Şirketin kıdemli başkan yardımcısı ve genel danışmanı Katherine Adams ile perakendeden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Deirdre O’Brien da kişi başı 11,3 milyon dolar değerinde Apple hissesi satmak için başvuruda bulundu.

Satışlar, faiz oranlarının yüksek seyretmesi ve öğrenci kredisi geri ödemelerinin üç yıllık bir aranın ardından tekrar yürürlüğe girmesi nedeniyle tüketici duyarlılığının azaldığı bir ortamda, Apple hisselerinin geçtiğimiz ay 8%’den fazla düşüş göstermesinin ardından geldi. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha