Borsa Haberleri

Apple’a Uydu Hizmeti Veren Globalstar Yükselişte!

March 1, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Apple’a Uydu Hizmeti Veren Globalstar Yükselişte!

Apple (AAPL)’dan ek mali yardım aldığını açıklayan uydu telekomünikasyon şirketi Globalstar (GSAT) hisseleri salı günü 8%’den fazla yükseldi.

● Globalstar (GSAT) bir 8-K bildiriminde, ortağı olan Apple (APPL)’ın, uydu üretim maliyetlerinin yanı sıra Apple (AAPL) Emergency SOS uydu özelliği için kullanılan “takım uydu” ile ilişkili fırlatma maliyetleri ve diğer maliyetlerin karşılanması için kullanılmak üzere ön ödeme şeklinde 252 milyon dolarlık finansman sağladığını açıkladı.

● Apple (APPL) kasım ayında yaptığı açıklamalarda, Emergency SOS kısa mesaj özelliğini iPhone 14’e başarıyla uygulayarak ABD altyapısı için 450 milyon dolar harcama yapacaklarını ve bu paranın “çoğunun” Globalstar (GSAT)’a gideceğini duyurmuştu.

Apple’a Uydu Hizmeti Veren Globalstar Yükselişte!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha