Borsa Haberleri

Apple: Yükseliş için 6 Neden

December 22, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Apple: Yükseliş için 6 Neden

Yatırım kurumu Citi, Apple (AAPL) hisselerinin yükselmesine neden olabilecek altı neden olduğunu açıkladı.

1) Analist Jim Suva, Apple (AAPL)’ın Hindistan’a daha fazla yoğunlaşmasının çok önemli olduğunu, ara dönemde ve uzun vadede şirkete katkıda bulunmasının muhtemel olduğunu söyledi.

Apple (AAPL) için “AL” tavsiyesinde bulunan ve hisse başına 174 dolar fiyat hedefi belirleyen Suva, Hindistan’daki üst-orta ve yüksek gelirli orta sınıfın 2030 yılına kadar ikiye katlanarak toplam hane halkının 51%’ini aşmasının veya yaklaşık 200 milyona ulaşmasının ve harcama rakamlarının 61% oranında yani altı kat artarak 6 trilyon dolar seviyesinde gerçekleşmesinin beklendiğini kaydetti.

2) Suva’nın Apple (AAPL)’ı yükseğe taşıyabilecek ikinci etken olarak; iPhone gelirinin, COVID-19 kapanmalarının beraberinde getirdiği Çin’deki üretim sorunları nedeniyle geçen aralık ayına göre yıl bazında düşmeyecek oluşunu gösterdi.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

3) Üçüncü etken, önümüzdeki yıl hizmetlerden elde edilen gelirin artma olasılığının yüksek olması. Suva, segmentin son fiyat artışlarından ve dövizden gelen olumsuz etkilerin hafifletilmesinden faydalanması gerektiğini söylüyor.

Apple (AAPL) hisselerinin yükselişini sağlayabilecek son üç neden ise şunlar: 

4) ağızdan ağıza dolaşan ve 2023 içerisinde piyasaya sürülmesi kararlaştırılan karma gerçeklik (AR/VR) kulaklığı sayesinde şirketin sanal gerçekliğe geçişi 

5) hizmet gelirinin regülatif ortamla ilgili endişelerden sınırlı düzeyde etkilenmesi 

6) hisse geri alımlarında, temettülerde ve yatırımcıların genel olarak güvenli kaçışında büyümeyi teşvik eden devasa nakit stoku. 

Apple: Yükseliş için 6 Neden

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha