Borsa Haberleri

Apple, Yükselen Faizlerden Para Kazanmaya Çalışıyor

Ekim 14, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Apple, Yükselen Faizlerden Para Kazanmaya Çalışıyor

● Apple yakın zamanda iPhone kullanıcılarına Apple Card üzerinden elde ettikleri kredi kartı kazançlarını ve ayrı banka hesaplarındaki ek fonları bir mevduat hesabına yatırma imkanı sunacak.

● Perşembe günü basın açıklaması yapan Apple, bu özelliğin “önümüzdeki aylarda” kullanıma sunulmasının beklendiğini ve FDIC sigortalı hesabın Apple Card’ı destekleyen banka ve kredi mercii olan Goldman Sachs tarafından yönetileceğini belirtti. Apple, faiz oranlarındaki hızlı değişim nedeniyle henüz yıllık kazanç açıklamayacağını da ifade etti.

● iPhone’ların bankacılık işlemlerinde ve basit ödeme ve kredi süreçlerinde kullanım kapsamını genişletmek isteyen Apple, tüketicilere sunduğu finansal hizmet tekliflerini daha kapsamlı hale getiriyor.

● Şirket, Apple Pay ödeme ağına sahip ve kredi kartı düzenleyebiliyor. iPhone’ların satış noktası cihazları olarak kullanımına olanak sağlanması ve “şimdi al, sonra öde” kredisinin bu yılın sonlarında sunulması planlanıyor.

● Apple, enflasyonun FED tarafından kontrol altına alınmaya çalışıldığı bu dönemde artan faiz oranlarını, faiz getirili hesaplar hamlesiyle avantaja dönüştürüyor. Geleneksel fiziki bankaların çoğu, genel anlamda artan faiz oranlarına rağmen henüz mevduat hesaplarında faiz artışına gitmedi.

Midas'ı İndir

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti