Apple Haberleri

Apple Yeni Ürünler Tanıtacak, Türkiye Fiyatlarına Zam Yapmaya Hazırlanıyor

Apple Yeni Ürünler Tanıtacak, Türkiye Fiyatlarına Zam Yapmaya Hazırlanıyor
Google News Icon Takip Et

Geçtiğimiz hafta yaklaşık 100 bin dolarlık fiyat etiketine sahip olması beklenen elektrikli araç projesini rafa kaldırmasıyla gündeme gelen Apple (AAPL) cephesinde bu hafta da hareketli geçecek gibi görünüyor. 

MacRumours’ın konuyla ilgili bir kaynağa dayandırdığı haberine göre teknoloji devi, bu hafta internet sitesinde yeni ürünlerini içeren bir basın bülteni yayınlamaya hazırlanıyor. 

Söz konusu ürünlere ilişkin bir detay verilmese de şirketin yeni iPad, Mac ve aksesuar modelleri tanıtmasını bekleniyor.

Bloomberg’den Mark Gurman da Apple’ın yeni iPad Pro, iPad Air ve MacBook Air modellerinin yanı sıra, belirli iPad’ler için yeni Magic Keyboard ve Apple Pencil aksesuarları planladığını yineledi. 

Gurman, Apple’ın bu ürünleri tanıtmak için geleneksel bir etkinlik düzenlemeyi planlamadığını ve bunun yerine mart veya nisan ayında bir noktada internet sitesinde ve “bir dizi çevrimiçi video ve pazarlama kampanyası” ile duyurmayı planladığına inanıyor.

Söz konusu açıklamalara ilişkin beklentiler ise şu yönde:

  • M3 çipli iki yeni iPad Pro modeli, OLED ekranlar, daha ince bir kasa, manzara odaklı bir ön kamera, yeniden tasarlanmış bir arka kamera ve diğer tasarım değişiklikleri ve muhtemelen MagSafe kablosuz şarj,
  • 12,9 inçlik bir model de dahil olmak üzere M2 çipli iki yeni iPad Air modeli, 
  • iPad Pro için daha büyük bir trackpad, kısmen alüminyum bir kasa ve diğer tasarım değişikliklerine sahip yeni bir Magic Keyboard
  • En az bir yeni Apple Pencil
  • Muhtemelen Wi-Fi 6E ve Bluetooth 5.3 destekli M3 çipli yeni 13 inç ve 15 inç MacBook Air modelleri ve dizüstü bilgisayarlar, 
  • iPhone 15 ve iPhone 15 Plus için yeni bir renk seçeneği,
  • iPhone kılıfları ve Apple Watch kayışları için yeni renk seçenekleri

💰 Türkiye Satış Fiyatlarına Zam

Şirketin yeni ürün lansmanlarının yanı sıra Türkiye’deki modellerinin yeni fiyat etiketiyle satışı yapılacağına dair söylentiler de mevcut. 

OLED ekranlı Pro iPad modellerinin LCD ekranlara göre daha pahalı olacağı daha önce çıkan haberler arasındaydı. Ayrıca şirketin aradaki maliyet farkını tüketicilere yansıtacağı da belirtilmişti. Bu modellerin 1.500 dolarlık başlangıç fiyatı ile en üst segmentte iPad’lerin 2 bin dolara kadar bir etikete sahip olacağı söyleniyor. 

Türkiye’de ise geçmişteki kadar yüksek bir zam beklenmiyor ancak söz konusu fiyat artışının 160 dolar seviyesinde olacağına dair beklentiler var.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: MacRumours