Borsa Haberleri

Apple, Watch Series 8 Modelini Tanıtacak

July 25, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Apple, Watch Series 8 Modelini Tanıtacak

Apple (AAPL), kısa bir süre içerisinde yüksek kaliteli Apple Watch Series 8 modelinin tanıtımı yapacak. Bloomberg’ten Mark Gurman’ın ayın başında yayınladığı rapora göre bu model, en büyük ekrana sahip giyilebilir teknolojik aksesuar olacak. Ayrıca bu raporda cihazın eski sürümlerinden farklı bir tasarıma ve daha güçlü bataryaya sahip olacağı bilgisi de yer alıyor. Gurman’a göre yeni model ekstrem sporlara uygun malzemelerden üretilecek ve böylece daha uzun ömürlü kullanım da mümkün hâle gelecek. Teknoloji devi, sonbahar ve sonrası için birden fazla ürün üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Söz konusu cihazın yakın zamanda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Series 8 Tek Şarjla Birkaç Gün Dayanabilecek

Mark Gurman, yayınladığı raporda Apple Watch Series 8 modelinin uzun bir şarj ömrüne sahip olacağını bildirdi. Güçlü bataryası sayesinde tek şarjla birkaç gün kullanım olanağı tanıyan cihaz, “düşük güç modu” gibi özellikler sunacak. Ayrıca bu akıllı saatte vücut ısısı sensörü olacağı da konuşuluyor. Ek olarak, Apple’ın yeni çıkacak modeli ekstrem sporlara daha uygun hâle getirmek için üretimde titanyum içeren materyallere yer vereceği düşünülüyor. 

Series 8 Farklı Bir Tasarımla Geliyor

Bloomberg’ten Mark Gurman, Apple’ın yeni Series 8 akıllı saatlerine dair merak edilen detayları paylaştı. Yayınlanan raporda cihazın bugüne kadarki en büyük ekrana sahip akıllı saat olacağı bilgisi verildi. Modelin Apple’ın mevcut sürümlerinden daha farklı bir tasarım taşıyacağı ve dikdörtgen şeklinde olmayacağı söylendi. Söz konusu cihazın markanın diğer modellerinde hâkim olan düz kenar tasarımının dışına çıkacağı düşünülüyor. 

Apple, Watch Series 8 Modelini Tanıtacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı