Apple Haberleri

Apple, Vision Pro’yu 2 Şubatta Satışa Sunacak

January 8, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Apple, Vision Pro’yu 2 Şubatta Satışa Sunacak

Apple (AAPL), merakla beklenen sanal gerçeklik başlığı Vision Pro’nun 2 Şubat’ta satışa açılacağını açıkladı. 

Şirketin yaptığı basın açıklamasına göre 19 Ocak’ta ön satışa açılması beklenen ve 3.500 dolar fiyat etiketine sahip Vision Pro, Meta Platforms’un (META) Quest isimli sanal gerçeklik başlıklarına bir rakip olarak görülüyor. 

Apple CEO’su Tim Cook yaptığı açıklamada “Uzamsal bilişim çağı geldi. Apple Vision Pro bugüne kadar yaratılmış en gelişmiş tüketici elektroniği aygıtı. Devrim niteliğindeki büyülü kullanıcı arayüzü bağlantı kurma, yaratma ve keşfetme yöntemlerimizi yeniden tanımlayacak.” ifadelerini kullandı. 

Vision Pro, 2015’te tanıtılan Apple Watch’tan bu yana şirketin en yeni ürün kategorisi. Analistler ve uzmanlar, başlangıçta Vision Pro’nun büyük bir gelir kaynağı olmasını beklemiyor; örneğin UBs, Vision Pro gelirinin 1,4 milyar dolar olacağını öngörüyor.

Apple, Vision Pro’yu 2 Şubatta Satışa Sunacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC