Apple Haberleri

Apple, Vision Pro’sunda Tencent’in Uygulamalarına Yer Verecek 

Apple, Vision Pro’sunda Tencent’in Uygulamalarına Yer Verecek 
Google News Icon Takip Et

Çinli teknoloji şirketi Tencent (TCEHY) en önemli uygulamalarından bazılarını, Çin pazarı için Apple’ın (AAPL) karma gerçeklik ürünü Vision Pro’da kullanıma sunmayı kabul etti.

Çinli teknoloji devinin Vision Pro’ya katılımı hayati önem taşıyor çünkü Apple’ın yayın hizmeti ve diğer ABD eğlence hizmetleri Çin’de mevcut değil. Rapora göre şirket, mesajlaşma uygulaması WeChat’in yanı sıra Çin’de yaklaşık 450 milyon kişinin ayda en az bir kez kullandığı bir video yayın hizmeti de sunuyor.

ABD’de Apple, Disney (DIS), Apple TV+ yayın hizmeti ve dijital film mağazası sayesinde cihazda içerikler sunuyor.

Çin’de kendi yayın hizmetini başlatmak için Apple’ın bu hizmeti işletecek ve Asya ülkesinin sansür kurallarına uyulmasını sağlayacak yerli bir ortak bulması gerekecek. 

The Information’ın konuyla ilgili bilgi sahibi bir kişiye dayandırdığı haberine göre, geçtiğimiz yıl Çin merkezli üst düzey bir Apple yöneticisi meslektaşlarına şirketin böyle bir anlaşma arayışında olduğunu söyledi ancak anlaşmaya ne kadar yaklaşıldığı net değildi.

Öte yandan geçtiğimiz hafta Çin’e bir ziyarette bulunan Apple CEO’su Tim Cook’un Vision Pro’nun bu yıl Çin’de satışa sunulacağını açıklamıştı. 

Wedbush bir notunda, Apple’ın tedarik zincirinin yaklaşık 90%’ının Çin’de bulunduğunu ve şirketin bu sonbaharda iPhone 16’nın piyasaya sürülmesinden önce buradaki varlığını yeniden teyit etmesi gerektiğini söylemişti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha