Apple Haberleri

Apple, Vision Pro ile Çin Genişlemesini Artıracak

Apple, Vision Pro ile Çin Genişlemesini Artıracak
Google News Icon Takip Et

Reuters’in Çin devlet medyasına dayandırdığı haberine göre Apple (AAPL) CEO’su Tim Cook, şirketin karma gerçeklik ürünü Vision Pro’nun bu yıl Çin pazarında satışa sunulacağını söyledi.

CCTV finance’in Weibo sosyal medya hesabında yer alan habere göre Cook, Pekin’deki Çin Kalkınma Forumu’nun oturum aralarında basının sorularını yanıtlarken Vision Pro’nun Çin’de piyasaya sürülmesine ilişkin planı açıkladı.

Haber, Cook’un iPhone üreticisinin Çin’deki araştırma ve geliştirme yatırımlarını artırma niyetinde olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz ay Vision Pro’nun ABD dışında satışa sunulmasıyla ilgili net bir plan olmadığına dair haberler çıkmıştı. Ancak analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın hazirandaki geliştirici konferansından önce daha fazla ülkeye ulaşmayı beklediğini söylemişti. 

Kuo ayrıca cihazın bu yılki ABD sevkiyatlarının 200 bin ile 250 bin adet aralığında değişmesini beklediğini ve bunun Apple’ın 150 bin ile 200 bin olan orijinal tahminini aşacağını öngördü.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters