Borsa Haberleri

Apple Tedarikçisi STMicro Güçlü Bilanço Sonrası Yükselişte!

January 27, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Apple Tedarikçisi STMicro Güçlü Bilanço Sonrası Yükselişte!

Kısmen otomotiv ve sanayi müşterilerinin de desteğiyle dördüncü çeyrekte güçlü bir bilanço açıklamasının ardından STMicroelectronics (STM) 6%’dan fazla yükseldi.

● 4,442 milyar dolar gelirle 1,32 dolar hisse başı kazanç açıklayan STMicroelectronics (STM), 4,41 milyar dolar gelir ve 1,13 dolar hisse başı kazanç seviyesindeki tahminleri geride bıraktı.

● Şirket, dönem içinde brüt kâr marjları ile faaliyet kâr marjlarının sırasıyla 47,5% ve 29,1% olduğunu duyurdu.

● Müşteri portföyünde Apple (AAPL)’ın da yer aldığı STMicroelectronics (STM), ilk çeyrek gelirini yaklaşık 4,2 milyar dolar ve brüt kâr marjını 48% seviyesinde beklediklerini açıkladı.

Apple Tedarikçisi STMicro Güçlü Bilanço Sonrası Yükselişte!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha