Apple Haberleri

Apple Son 6 Ayın Dip Seviyesinde: Neden Düşüyor?

Apple Son 6 Ayın Dip Seviyesinde: Neden Düşüyor?
Google News Icon Takip Et

ABD’li teknoloji devi Apple’ın (AAPL) hisseleri, bugün Loop Capital’ın hissenin hedef fiyatını düşürmesinnin ardından 1%’in üzerinde değer kaybederek 169 dolar civarında seyretti ve ekim ayından bu yana görülmeyen seviyelerde işlem gördü.

Loop Capital analisti Ananda Baruah, şirketin amiral gemisi ürünü iPhone’a yönelik endişeler ve belirsizlik sebebiyle şirketin hedef fiyatını 185 dolardan 170 dolara indirdi. Analist, Apple’ın “TUT” notunu ise korudu. 

Baruah bir notunda, iPhone için birim sevkiyatların hem organik talep hem de rekabet nedeniyle “çok yumuşak” göründüğünü söyledi ve Apple’ın iPhone için ortalama satış fiyatında “yıllardır ilk kez yatay bir görünüm” gördüğünü de sözlerine ekledi.

Bu nedenle Loop ayrıca, bu yıl Apple’ın gelir ve hisse başına kârının da yıllık bazda 2016’dan bu yana ilk kez düşmesini bekliyor.

Baruah, hissenin şu anda işlem gördüğü seviyeler göz önüne alındığında, özellikle iPhone için temeller yumuşamış olsa da mevcut değerlemenin “dost mu yoksa düşman mı olduğunu ayırt etmenin zor olduğunu” söyledi.

Öte yandan UBS, bugün Apple’ın şubat ayında iPhone satışlarında yıllık bazda 4%’lük bir düşüş yaşadığını açıkaldı. Birim satışlar, kısmen ABD’deki ve Çin’deki zayıflık ve Huawei ile artan rekabet nedeniyle ay boyunca 17,4 milyon olarak gerçekleşti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha