Borsa Haberleri

Apple, Sinema Sektörüne mi Giriyor?

March 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Apple, Sinema Sektörüne mi Giriyor?

 Abone artışı için beyaz perdeden yararlanan Apple (AAPL), sinema hisselerinin yükselmesine neden oldu.

Büyük Haber: Apple (AAPL), Apple TV+ platformunda kullanıcı sayısı yeterince hızlı artmaması sebebiyle sinema filmlerine 1 milyar dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor.

Gelişmeler: Apple TV+ kullanıcı sayısını artırmak isteyen Apple (AAPL), sinema filmlerinin prodüksiyon ve tanıtımına önümüzdeki yıl büyük bir yatırım yapacağını duyurdu.

Mevcut Durum: Pazardaki en yavaş büyüyen dijital akış platformlarından biri olan Apple TV, Netflix ve Disney+’ın gerisinde kaldı. Apple (AAPL) bu hamle ile durumu düzeltmeye çalışacak. Ağırlıklı olarak AMC gibi sinema hisselerine yatırım yapılması planlanıyor.

Neden Bu Kadar Önemli? Halen serbest düşüşte olan sinema sektörüne yapılan bu tür yatırımlar, Apple (AAPL)’a ve 2023’te hâlâ sinema salonları olan birçok şirkete fayda sağlamaya yeterli olabilir. Bu yatırımlar, sektörü kurtarmaya ve bizi Covid öncesi seviyelere döndürmeye yetecek mi diye soracak olursanız: Muhtemelen hayır!

Apple, Sinema Sektörüne mi Giriyor?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg