Borsa Haberleri

Apple, Manchester United’ı Satın Mı Alıyor?

November 25, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Apple, Manchester United’ı Satın Mı Alıyor?

● Daily Star’ın haberine göre Apple (APPL), Manchester United’ı (MANU) 5,8 milyar sterlin (7 milyar dolar) karşılığında satın almayı planlıyor.

● Manchester United 5,8 milyar sterlinlik bu anlaşmayı kabul ederse, Real Madrid ve Barcelona’yı geride bırakarak dünyanın en zengin kulübü olacak.

● Midas yatırım hesabı ile alabileceğin Manchester United hisseleri ise bu haberlerle birlikte çarşamba günü 26% yükselmişti!

● Apple’ın daha önce herhangi bir futbol kulübüne sahip olmak gibi bir deneyimi yok. Ancak CEO Tim Cook, United’a sahip olmanın oluşturabileceği fırsatları keşfetmeye oldukça hevesli görünüyor ve The Raine Group da dahil olmak üzere satışı yönetmekle görevlendirilmiş olan bankalarla görüşmeler yapacak.

● Glazer’lar ilk etapta 8,25 milyar sterlinlik bir satış fiyatı belirlemiş, ancak bunun cari piyasa şartlarında gerçekçi olmadığı belirtilmişti.

● Kulübün resmi internet sitesinde yakın zamanda bir açıklama yapan Manchester United ve Glazer ailesi, kulübe gelecekte yapılacak olan yatırımlar için “stratejik alternatifler” aradıklarını ve bu kapsamda bir satışın da söz konusu olabileceğini duyurmuşlardı.

● Manchester United’ı satın alma konusunda istekli olanlardan biri de moda zinciri Zara’yı bünyesinde barındıran Inditex imparatorluğunun sahibi Amancio Ortega. Ortega’nın, United’a olan ilgisini üst düzey yöneticilerine ilettiği ifade ediliyor. The Telegraph’ın haberine göre, kulübün muhtemel satışı resmen duyurmasının ardından Ineos’un kurucusu milyarder Sir Jim Ratcliffe de Manchester United (MANU) için sıraya girenlerden.

Apple, Manchester United’ı Satın Mı Alıyor?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha