Apple Haberleri

Apple, Kullanıcıların İnternetten Uygulama İndirilmesine İzin Verecek

Apple, Kullanıcıların İnternetten Uygulama İndirilmesine İzin Verecek
Google News Icon Takip Et

Apple (AAPL), büyük teknoloji şirketlerinin genel piyasa hakimiyetini hedef alan Avrupa Birliği kurallarına uyum sağlamak için Avrupalı kullanıcıların iPhone uygulamalarını ilk kez web platformlarından indirmelerine izin verecek.

Revizyonun bir parçası olarak Apple, geliştiricilerin uygulama mağazası dışındaki kullanıcılara indirim sunmasına da izin verecek ve üçüncü taraf pazar yerlerinin kendi geliştirdikleri uygulamaları sunmasına izin verecek.

Şirket bir blog yazısında, Apple’ın geliştiricilerin web sitelerinden uygulama dağıtmasına izin verme teklifi dışında, değişikliklerin çoğunun hemen yürürlüğe gireceğini ve bunun ilkbaharda başlayacağını söyledi.

Bu revizyon, Apple’ın bu ay yürürlüğe giren AB’nin Dijital Piyasalar Yasası’na uyumla bağlantılı bir dizi ince ayarın sonuncusuna işaret ediyor. Yasa, rekabeti geliştirmek amacıyla Alphabet (GOOGL) Google Arama, Apple’ın App Store, Amazon’un (AMZN) pazar yeri ve Meta Platforms’un (META) Facebook’u gibi platformların hakimiyetini hedef alıyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg