Borsa Haberleri

Apple, Katlanabilir iPad mi Çıkaracak?

October 18, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Apple, Katlanabilir iPad mi Çıkaracak?

● CCS Insight analiz şirketinin salı günkü açıklamasına göre Apple, 2024 yılında katlanabilir ekranlı iPad modelini piyasaya sürebilir.

● CCS Insight, tüketici elektroniği şirketlerinin katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar sunma trendine yanıt olarak, katlanabilir iPad’in katlanabilir iPhone modelinden önce piyasaya sürülebileceğini belirtiyor.

● Bu, tüketicilere katlanabilir tabletler yerine katlanabilir akıllı telefonlar sunmayı tercih eden Samsung’a kıyasla farklı bir adım!

● CCS Insight araştırma lideri Ben Wood, CNBC’ye verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı: “Şu anda Apple’ın katlanabilir ekranlı iPhone üretmesi bir anlam ifade etmiyor. Bizim düşüncemize göre, bu trende katılmayarak katlanabilir iPad modelini geliştirmeye başlayacaklar!

● Wood, sözlerine şöyle devam etti: “Katlanabilir iPhone, Apple için inanılmaz bir risk olur. İlk olarak bu modelin mevcut iPhone’ların satışlarını engellememek için oldukça yüksek bir fiyata piyasaya sürülmesi gerekir.

● Analiz şirketi ayrıca, Apple’ın 2025 yılında iPhone’lar için sunulacak “tekli çip” çözümüne yönelik A serisi işlemcilere kendi 5G modemini entegre edebileceğini öngörüyor.

● Wood, Apple’ın iPhone’larda kendi modemlerini kullanabilmek için “şirket içi kapasiteyi güçlendirmekte olduğunu” belirtti.

Apple, Katlanabilir iPad mi Çıkaracak?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı