Borsa Haberleri

Apple “Katlanabilir Cihaz” Patenti Aldı!

February 16, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Apple “Katlanabilir Cihaz” Patenti Aldı!

Apple (AAPL)’ın önümüzdeki yıl katlanabilir bir iPad piyasaya sürebileceğine yönelik spekülasyonlar artarken teknoloji devi katlanabilir bir cihazın patentini aldı.

● Salı günü alınan patente göre, kullanıcıların belirli işlemleri yapabilmesi için cihazın bazı kısımlarına dokunması yeterli olacak.

● Cihazda, camdan veya başka bir “şeffaf” tip malzemeden yapılmış kavisli kenarlar olabilecek.

● Patent ayrıca, elektronik cihazın yan tarafına dokunarak kameranın kontrol edilebilmesini de içeriyor.

● TF International Securities analisti Ming-Chi Kuo geçen ay yaptığı açıklamalarda, Apple (AAPL)’ın yeni iPad serisini önümüzdeki 9-12 ay içerisinde piyasaya sürmesinin beklenmediğini ancak katlanabilir iPad’in 2024’ün ilk çeyreğinde seri üretime hazır olacağını kaydetmişti.

Apple “Katlanabilir Cihaz” Patenti Aldı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha