Borsa Haberleri

Apple, iPhone Üretim Planlarına Son Verdiği Gibi Hisseleri Düşüşe Geçti!

September 28, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Apple, iPhone Üretim Planlarına Son Verdiği Gibi Hisseleri Düşüşe Geçti!

Apple (AAPL), iPhone talebinde beklenen artışın gerçekleşmemesi üzerine yeni iPhone modellerindeki üretimi artırma planlarından vazgeçti.

Şirket; tedarikçilerine, şu anki en önemli ürünü olan iPhone 14 serisine yönelik üretimlerini bu yılın ikinci yarısında 6 milyon adete kadar artırma gayretlerinden vazgeçmelerini söyledi.

Kaliforniya merkezli şirket, bunun yerine bu dönem için 90 milyon adet iPhone üretmeyi hedefliyor. Bu rakam bir yıl öncekiyle neredeyse aynı ve Apple’ın bu yaz bildirdiği tahminiyle de uyumlu.

Şirket, bu gelişmeye yönelik yorum talebine ise henüz yanıt vermedi.

iPhone 14 modellerine yönelik talepteki düşüşe rağmen, daha yüksek fiyatlı olan iPhone 14 Pro modellerine olan talep ise çok daha güçlü. En az bir Apple tedarikçisi ise üretim kapasitesini düşük fiyatlı iPhone’lardan premium olan Pro modellerine kaydırıyor.

Apple, iPhone Üretim Planlarına Son Verdiği Gibi Hisseleri Düşüşe Geçti!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı