Borsa Haberleri

Apple, iPhone 14 Plus Üretimini Azaltıyor

October 19, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Apple, iPhone 14 Plus Üretimini Azaltıyor

● Alınan duyumlara göre, şirket bir tedarikçisinden iPhone 14 Plus modelindeki bileşenlerden birinin üretimini durdurmasını istedi. Bu haber üzerine salı günü Apple hisseleri çakıldı. Şirketin talebi yeniden değerlendirdiği söyleniyor.

● Apple’ın Çin’deki üreticilerinden birinin, modelin tanıtımı üzerinden iki hafta dahi geçmeden iPhone üretimini derhal durdurma talimatı aldığı ifade edildi.

● Açıklamaya göre, ilgili bileşenin kullanıldığı modüllerin montajını yapan diğer iki tedarikçi de üretimi aniden durdurmak zorunda kaldı.

● Yeni açıklamada, tüketicilerin iki geniş ekranlı iPhone modeli arasından daha pahalı olan modele yöneldiği belirtildi. Bloomberg, daha önce yaptığı bir açıklamada, şirketin eylül ayında tedarikçilerine iPhone 14 üretimini artırma planlarını iptal etmelerini bildirdiğini ifade etmişti. (iPhone 14, iPhone 14 Pro modelinin daha ucuz versiyonu.)

● Bloomberg’e göre, yeni modellere yönelik talep beklenen artışı göstermedi.

● Apple ise bu açıklamaya ilişkin yorum yapmayı reddetti.

Apple, iPhone 14 Plus Üretimini Azaltıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı