Borsa Haberleri

Apple, iPhone 14 Lansmanına Hazırlanıyor

August 18, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Apple, iPhone 14 Lansmanına Hazırlanıyor

Bloomberg çarşamba günü yaptığı açıklamada, Apple (AAPL)’ın iPhone 14 serisini 7 Eylül’deki bir lansmanda tanıtmayı hedeflediğini söyledi. Teknoloji devinin son sürüm iPhone serisini piyasa sürdükten sonra Mac, iPad ve Apple Watch modellerini içeren yoğun bir ürün sezonuna başlayacağı belirtildi. Enflasyonun arttığı dönemde amiral gemisi telefonunun yeni modelini tanıtan Apple, azalan tüketici harcamalarına rağmen emsallerinden daha iyi bir performans gösteriyor. Ayrıca teknoloji devinin düzenleyeceği lansmanın yüz yüze bir toplantı yerine çevrim içi olarak yayınlanacağı iddia ediliyor. 

iPhone 14 Lansmanı 7 Eylül’de Yapılacak

Bloomberg, çarşamba günü Apple’ın iPhone 14 lansmanı için belirlediği tarihi duyurdu. Kaynaklara göre teknoloji devi bu lansmanı 7 Eylül tarihine yetiştirmek için hazırlanıyor. Ayrıca bazı Apple perakende mağazası çalışanlarına 16 Eylül’de önemli bir yeni ürün lansmanı için hazırlanmalarının söylendi. Öte yandan, söz konusu etkinliğin ardından Mac ve Apple Watch gibi ürünlerin yeni sürümlerinin piyasa sürüleceği de belirtildi. Söz konusu lansmanın çevrim içi olarak yapılacağı konuşuluyor.

Apple, Artan Enflasyona Rağmen Satış Oranlarını Koruyor

Apple, yeni amiral gemisi telefonunu artan enflasyon ve azalan tüketici harcamaları gibi sorunların hâkim olduğu bir ekonomik ortamda piyasaya sürmek zorunda kaldı. Ancak teknoloji devinin tüm bu olumsuz etkenlere karşın emsallerine kıyasla satış rakamlarına önemli ölçüde kayıp yaşamadığı gözlemlendi. 

Apple, iPhone 14 Lansmanına Hazırlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı