Borsa Haberleri

Apple, iPhone 14 Lansmanı İçin Davetiye Gönderdi

August 25, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Apple, iPhone 14 Lansmanı İçin Davetiye Gönderdi

Apple (AAPL), 7 Eylül’de web sitesinde gerçekleştirileceği iPhone 14 lansmanı için davetiye gönderdi. Teknoloji devinin muhtemelen iPhone 14 olarak adlandırılacak dört yeni akıllı telefon modelini piyasaya sürmesi bekleniyor. Şirket, pandeminin başlamasından bu yana önceden kaydedilmiş sanal lansman etkinlikleri düzenliyor. Son olarak Apple, yeni iPhone modellerini tanıtmak üzere insanları California Cupertino’daki kampüsünde yapılacak lansmanı izlemeye davet ediyor. Etkinlikte şirketin yeni Apple Watch ve AirPods modellerini de duyurması bekleniyor. 

Apple Lansmanında Dört Ayrı iPhone Modeli Tanıtılabilir

Apple’ın muhtemelen iPhone 14 olarak adlandırılacak dört ayrı yeni telefon modelini piyasaya sürmesi bekleniyor. Yeni cihazların gelişmiş kameralara sahip olacağı da söylenenler arasında. Bu yeni nesil telefonların ekranında mevcut sürümlerden farklı olarak daha küçük bir çentik olabileceği tahmin ediliyor. Teknoloji devinin bir süredir devam eden tedarik zinciri belirsizliği ve yüksek enflasyona bağlı olarak fiyatları hangi ölçüde artıracağı da yeni serinin piyasaya sürülmesinin ardından kesinliğe kavuşacak. 

Apple, Etkinliğin Ardından iOS’un Yeni Sürümünü Yayınlayabilir

Apple genellikle eylül ayında yeni modellerini tanıttığı lansmanların ardından iOS’un yeni sürümünü de yayınlar. Bu yıl yayınlanacak yazılımın, telefon kilit ekranını özelleştirme ve iMessage’ları gönderme veya düzenleme özelliğini de içereceği söylendi. Ayrıca teknoloji devi, büyük bir olasılıkla Series 8 olarak isimlendirilecek yeni Apple Watch modellerini de duyurabilir. Bloomberg, temmuz ayında Apple’ın daha pahalı ve dayanıklı bir Pro sürümünü piyasaya sürmeye hazırlandığını duyurdu. Raporlar, şirketin bu yılki uyku ve doğurganlık takibini içeren modellerine bir de vücut ısısı sensörü ekleyebileceğini gösteriyor. 

Apple, iPhone 14 Lansmanı İçin Davetiye Gönderdi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı