Apple Haberleri

Apple, Epic Games’in Oyun Mağazası Başvuruları İki Kez Reddetti

Apple, Epic Games’in Oyun Mağazası Başvuruları İki Kez Reddetti
Google News Icon Takip Et

Popüler “Fortnite” oyununun arkasındaki şirket olarak bilinen Epic Games, Apple (AAPL) işletim sistemlerindeki oyunları için Avrupa’da bir uygulama mağazası oluşturmak üzere yaptığı iki başvurunun iPhone devi tarafından reddedildiğini söyledi.

Epic Games, sosyal medya platformu X’te yaptığı bir dizi paylaşımda, Apple’ın Epic Games Store için yaptığı başvuruyu iki kez reddettiğini iddia etti.

Epic’e göre Apple, şirketin “Yükle” düğmesinin “tasarım ve konumunun” kendi “Satın Al” düğmesine çok benzediğini, Epic’in “Uygulama içi satın alımlar” etiketinin ise Apple’ın App Store’undaki “Uygulama İçi Satın Alımlar” etiketine çok fazla benzediğini söyledi.

Epic, Apple’ın iOS işletim sistemindeki uygulamalarda “birden fazla platformdaki popüler uygulama mağazalarında kullanılan aynı adlandırma kurallarını kullandığını ve düğmeler için standart kuralları izlediğini” söyledi.

Epic, Apple’ın ret kararını keyfi olarak nitelendirdi ve konuyu Avrupa Komisyonu ile paylaştığını belirtti. Başka bir gecikme yaşanmaması halinde Epic, Epic Games Store’u ve Fortnite’ı Avrupa Birliği’nde iOS’ta “önümüzdeki birkaç ay içinde” açmaya hazır olduğunu ekledi. 

🤔 Ne olmuştu? Bu yılın başlarında Apple, AB düzenleyicilerinden gelen baskıya yanıt vererek Epic’in Avrupa’daki iPhone ve iPad cihazlarına bir oyun mağazası açmasına izin vermişti.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Investing