Apple Haberleri

Apple En Yeni M3 Çipli MacBook Air Bilgisayarlarını Tanıttı

Apple En Yeni M3 Çipli MacBook Air Bilgisayarlarını Tanıttı
Google News Icon Takip Et

Apple (AAPL) dün en yeni M3 işlemcilerine sahip yeni MacBook Air dizüstü bilgisayar modellerini tanıttı.

Şirket internet sitesinde yaptığı açıklamada, yeni MacBook Air modellerinin 13 inç ve 15 inç ekran boyutlarına sahip olduğunu ve Apple’ın M1 işlemcili modelinden 60%’a kadar daha hızlı olduğunu söyledi.

Apple daha güçlü modellerin yapay zekâ destekli kişisel bilgisayarlara sahip olmak isteyen tüketicilerin ilgisini çekeceğini düşünüyor. 

Daha küçük modelin fiyatları ABD’de 1.099 dolardan satışa sunuldu. Büyük ekranlı yeni MacBook Air’in temel sürümü ise 1.299 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. 

Intel (INTC) ile yollarını ayırdığı 2020’den bu yana kendi çipini kullanan Apple, her iki modelin de siparişe açıldığını ve  teslimatların bu hafta içinde başlayacağını söyledi.

Yapay zekâ özellikli bilgisayarların piyasaya sürülmesinin, pandemi sonrasında iki yıldan fazla süren düşüşün ardından 2024 yılında dizüstü bilgisayar pazarında bir toparlanmaya yardımcı olması bekleniyor.

Apple’ın Mac satışları, bir önceki çeyrekte üçte bir oranında düştükten sonra son çeyrekte hafif bir artışla 7,78 milyar dolar olmuştu.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters