Apple Haberleri

Apple, En İnce iPhone’unu Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

May 20, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Apple, En İnce iPhone’unu Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Apple (AAPL), iPhone’un 2025 yılına kadar piyasaya sürülmesi beklenen en ince versiyonu üzerinde çalışmalara başladı.

The Information’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberinde, potansiyel en ince iPhone modelinin Apple’ın iPhone Pro Max’inden daha yüksek fiyatlı olacağı ve Eylül 2025’te iPhone 17 ile birlikte piyasaya sürülmesinin beklendiği belirtildi.

Kaynaklara göre Kaliforniya merkezli şirket, Apple’ın muhtemelen A19 olarak adlandırılan en yeni nesil işlemcisine sahip olabilecek D23 kod adlı cihaz için farklı tasarımları test etmeye devam ediyor.

Bu yenileme, Apple’ın Çin’de Honor ve Huawei’nin, dünya genelinde ise Samsung Electronics’in zorlu rekabetiyle boğuşurken şirketin en popüler ürünü olan iPhone’a çeki düzen verme ihtiyacının altını çiziyor diyebiliriz.

Araştırma şirketi International Data Corporation’a göre, 2024 yılının ilk üç ayında akıllı telefon pazarında en büyük paya 20,8% ile Samsung sahip olurken, Güney Koreli devi 17,3%’lük pazar payıyla Apple izledi.

Apple, En İnce iPhone’unu Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters