Borsa Haberleri

Apple Elektrikli Araç Çalışmalarını Hızlandırdı

July 28, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Apple Elektrikli Araç Çalışmalarını Hızlandırdı

Apple (AAPL), elektrikli araç üretimine destek olması için Lamborghini’den üst düzey bir yöneticiyle anlaştı. Otomobil devi, çarşamba günü yaptığı açıklamada eski şasi ve araç dinamiği yöneticilerinden Luigi Taraborrelli’nin Apple’ın EV (elektrikli araç) üretim sürecine destek olacağını söyledi. İtalyan yönetici daha önce; Urus, Huracan ve Aventador gibi modellerin tasarlanmasında önemli bir rol üstlendi. Apple, elektrikli araç üretimine 2024 yılında başlamayı hedefliyor. Ayrıca söz konusu araçların 2025’te piyasa sürülmesi planlanıyor. 

Apple, Lamborghini Yöneticisiyle Anlaştı

Apple, elektrikli araç üretimini yönetecek ekibe otomobil devi Lamborghini’den bir isim dâhil etti. Luigi Taraborrelli ile şirketin EV araçlarına yönelik çalışmalar yapmak üzere anlaşma sağlandı. Daha önce otomobil üreticisinin ünlü modellerinde imzası olan yönetici, Apple’ın EV çalışmalarına destek verecek. Taraborrelli, eski Canoo (GOEV) CEO’su Ulrich Kranz ve Tesla (TSLA) Mühendislik Başkan Yardımcısı Stuart Bowers’ın ekibine katıldı. 

Apple, Elektrikli Araç Üretimini Çin’de Yapacak

Telefon üreticisi, EV üretimi yapmak için son dönemde birtakım adımlar attı ve çalışmalarına hız kazandırdı.  Son olarak Lamborghini yöneticisiyle anlaşmaya varan Apple’ın üretim için belirlediği ülke ve tarih açıklandı. Otomobil devlerinin yönetici kadrolarından isimleri ekibine dâhil eden Apple, EV üretimini Çin’de yapmayı planlıyor. Söz konusu üretimlere 2024 yılında başlayacak olan şirketin tam otonom araçlarının 2025’te yollara çıkması hedefleniyor. 

Apple Elektrikli Araç Çalışmalarını Hızlandırdı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı